Den goda banken som tar ansvar för framtiden redan idag

JAK

Om caset

Djupa skogar, vida fält och vackra sjöar. Människor som gillar hållbarhet, och en superhjälte.

Vi är stolta över att arbeta med delar av JAK Medlemsbanks marknadsföring och kommunikation. Senaste uppdraget vi med ödmjukhet tog oss an var att i filmens format hjälpa till att bygga varumärke och förklara finessen med bankens inlåningssystem.

Ett kul och utmanande uppdrag att ta fram idé, copy och bild/miljöer för att gestalta en bank som du kan vara med och äga. Där du får vara med och bestämma.

En bank fri från fallskärmar, fri från investeringar i miljöförstörande verksamheter. Där inga pengar går till utdelningar eller bonusar.

Filminspelningen bjöd på innehållsrika dagar i vackra svenska miljöer på västkusten. Vår partner för filminspelning, Brave Agency, och övriga medverkande gjorde ett mycket gott jobb.

Spana in resultatet här nedan, filmerna om JAK Medlemsbank – den goda banken.

Se fler case

Fördubblad omsättning genom långt samarbete
Flämslätt Stifts & Kursgård
Effektiva CRM-kampanjer för att öka försäljning hos befintlig kund
Värmlandstrafik
Hela resan för halva priset
Länstrafiken Örebro

Kontakt

0500-49 43 43
info@lazzo.nu

Besök

Kaplansgatan 16B, Science Park Skövde
Kungsgatan 4, Göteborg